Když na svatbě prší

Každá nevěsta si při představě ideálního svatebního dne představí slunečné počasí, letní teploty a krásné fotky. Vždy je potřeba při plánování svatby zvážit i mokrou variantu svatby. Není to úplně pravidlo, ale čím více deštníku máte na svatbu připraveno, tím větší je pravděpodobnost, že pršet nebude vůbec.

Pokud se stane, že venku prší a vy moc chcete svatební fotku, nezoufejte. Fotografovat v dešti je sice náročné, ale výsledky jsou vždy ohromující. Dokonce některé nevěsty při objednávání svatby chtějí, aby jim na svatbě pršelo, a tak měly fotku z deště. Za tu dobu, co fotím, jsem zjistil, že je mnoho verzí deště a pokaždé vznikne jiná fotka. 

Hodně věcí při focení v dešti jsem se naučil neustálým opakovním a trénováním. A právě zkušenosti mě dovedly ke hře s deštěm a světlem. Fotokurzy ukáží cestu, jsou velmi důležité, ale neudělají z vás hned fotografa. Na to je potřeba čas, trénování, technika, správné oko, správné světlo a nakonec cit v komunikaci s lidmi. Ne každý chce jít do deště a bláta. :)